Metal.de RADIO BOB! metal-hammer.de Met Amensis Metalflirt AFM Records Partyschnaps

Zestawy odczynników i sposób ich stosowania

Odczynniki takie jak te wymienione powyżej są powszechnie stosowane w warunkach laboratoryjnych lub terenowych do wykrywania obecności wielu substancji. Na przykład, jednym z powszechnych zastosowań odczynników w życiu codziennym jest test na obecność nielegalnych narkotyków. Podczas gdy większość zestawów, takich jak te używane do rutynowych testów narkotykowych, są proste w użyciu i obejmują śledzenie zmiany koloru, inne zestawy są bardziej złożone i wymagają sklep z odczynnikami chemicznymi.

Zestawy odczynników są powszechnie stosowane do badania na obecność alkaloidów. Oznacza to, że zestaw może zabarwić się na kolor ciemnozielony, jeżeli obecna jest amfetamina, a kokaina na ciemnopomarańczowy. Podobnie, zestawy odczynników mogą wykryć narkotyk LSD poprzez zmianę koloru na oliwkowo czarny, gdy narkotyk jest obecny w roztworze. Zestawy odczynników mogą być również używane do badania na obecność metamfetaminy i wielu innych narkotyków.

Odczynniki w badaniach

W testowaniu przeciwciał, związek znajdujący się w zestawie testowym odczynnika jest przeciwciałem przeciwko wirusowi. W takich przypadkach krew pacjenta jest badana przy użyciu enzymów jako odczynników. Odczynniki testowe wiążą przeciwciała takie jak IgG i IgM, a jeśli są one obecne, wskazuje na to linia na zestawie testowym. Testy te są wykonywane szybko i mogą wskazywać na wcześniejsze zakażenie wirusem.

PCR, czyli reakcja łańcuchowa polimerazy, sprawdza, czy materiał genetyczny wirusa jest obecny we krwi. PCR z odwrotną transkrypcją w czasie rzeczywistym (RT-PCR) wykorzystuje enzymy jako odczynniki do wykrywania specyficznego materiału genetycznego unikalnego dla danego wirusa. Jest to bardziej złożona forma zestawu odczynnikowego, ponieważ wymaga zastosowania technik chromatograficznych.

Istnieją różne odczynniki używane do ekstrakcji wirusów lub materiałów wirusowych, inne do ich wzmacniania, a jeszcze inne do badania ich obecności.

Immer wissen was es neues gibt?0641a7df34336eb34afde5394a285918